Марко Вовчок 1833 — 1907 Біографія Народилася Марко Вовчок (літературний псевдонім Марії Олександрівни Вілінської) 10 (22) грудня 1833р. в маєтку Єкатерининське Єлецького повіту Орловської губернії у збіднілій дворянській сім’ї.
.9 клас
Життєвий та творчий шлях письменників, короткий зміст їх творів, питання для самоконтролю (згідно чинної програми з української літератури за 9 клас).
Гоголь Микола оповідання «Вечір проти Івана Купала» скорочено короткий зміст Цю історію розказав нам дячок Н-ської церкви. Він переповів те, що розказав йому дід. В одному хуторі жив чоловік — пив, гуляв, а то раптом пропадав. Дарував дівчатам подарунки, і ніхто не смів відмовитися чи позбутися того подарунка — таким страшним був погляд у Басаврюка …
Тести для самоперевірки Марко Вовчок повість «Інститутка» В якому році повість була надрукована українською мовою? А) 1860 рік Б) 1862 рік В) 1864 рік НАЗВИ ГЕРОЯ: 2. «Руки холодні, як гадюки»? 3. «Такий був тихий, звичайний, до кожного привітний…»? 4. «Стоока наче була, все бачила, всюди, як та ящірка, по хутору звивалась, і бог …
Проблеми роману Марія Улас Самчук Роман – хроніка МАРІЯ скорочено Проблема духовності українців: любов до землі, до праці як основи життя; закони народної моралі; віра в Бога; національне розуміння щастя, сенсу життя, гріха та неминучості покарання за нього. Проблема деформації українського національного характеру під впливом більшовицької ідеології: антинародні порядки радянської влади; диктатура нероб і злодіїв; …
Іван Багряний Пригодницький роман «ТИГРОЛОВИ» Короткий зміст Скорочено … Через степи та ліси з центру країни мчав потяг. Дихаючи полум’ям і димом, летів на схід дракон. Із вагонів-коробок дивилися сумні очі людей, яких везли на каторгу. Серед них Григорій Многогрішний (25-річний авіатор з України). Інколи спецешелон зупинявся, і тоді сам начальник поїзда біг і перевіряв, …
Іван Багряний (Лозов’ягін) Біографія Іван Багряний – одна з найяскравіших постатей в українській літературі ХХ ст.. народився 2 жовтня 1906 року в м. Охтирці в родині муляра. Хлопець був здібним до науки. Вірші почав писати ще у 2-му класі. Через 3 роки, навчаючись у вищо-початковій школі, був редактором шкільного журналу «Надія». 1926р. – навчається у …
Григорій Квітка-Основ’яненко — один з видатних письменників до шевченківського періоду. Народився 18 листопада 1778 року у сім’ї відставного прапорщика Федора Івановича Квітки в селі Основа на околиці Харкова. Був другим сином. Його твори користуються популярністю, їх читають і добре знають. Загострюються класові суперечності, складні умови суспільного і культурного життя – все це вплинуло на творчість …
Тести для самоперевірки Григорій Квітка-Основ’яненко Повість “Конотопська відьма» Перечитати повість Григорія Квітки-Основ’яненка “Конотопська відьма” у скороченому вигляді можна тут. 1.Жанр твору «Конотопська відьма»: А) гумористичне оповідання; Б) гумористично-сатирична повість; В) гумористично-сатиричний роман 2.Який сатиричний прийом використано у творі? 3.Що покладено в основу сюжету? 4. Риси характеру Микити Забрьохи та мета його? 5. Хто запропонував топити …
Григорій Квітка-Основ’яненко ПОВІСТЬ “КОНОТОПСЬКА ВІДЬМА” Скорочено І Сумний і невеселий сидів конотопський пан сотник Микита Уласович Забрьоха. Він походив із чесного і важного роду. Поховав батька, схаменувся – а йому вже 25 років. Ще при батькові просив одружити його, але старий не хотів, бо був дуже скупий. Микита вирішив слати сватів до багатої та гарної …
Григорій Квітка-Основ’яненко 1778 – 1843 Життєвий та творчий шлях Таблиця